Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama nxjerr pamjet nga Rruga e Arbrit: Ëndrra 100 vjeçare do të jetë realitet

Rruga e Arbrit po shkon drejt përfundimit. Kryeministri Rama u ndal këtë të mërkurë në Urën e Vashës, për t’u njohur me ecurinë e punimeve. Me përfundimin e kësaj ure dhe me ndihmën e By-pass-it të Murrizit, tanimë i gjithë aksi i rrugës së Arbrit është i lidhur.

“100 vjet që e presin e rrugën”, u shpreh kryeministri Rama, teksa përshkoi urën 152 metra të lartë.

“Është një panoramë fantastike. Dy rrugë do jenë panoramë shqiptare në dy natyra të ndryshme, rruga e Lumit të Vlorës dhe rruga e Arbrit”, theksoi kreu i qeverisë.

Rruga e Arbrit do të shkurtojë kohën e lidhjes së Dibrës me Tiranën, si dhe do të lehtësojë transportin e qytetarëve, e do të krijojë më shumë aksesueshmëri për daljen në treg të produkteve të zonës.

Postime të ngjashme

Muslimanët sot festojnë Fitër Bajramin

R Zh

Agjencia “Zhurnal” ua uron besimtarët mysliman festën e Fitër Bajramit

R Zh

Bamir Topi: Lulzim Basha nuk do të kishte jetë në PD nëse nuk do të kishte lidhjen me Sali Berishën

N E

Presidenti Ilir Meta uron besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit

N E

PD më 16 Maj do të mbledhë kryesinë dhe këshillin kombëtar

N E

Analizë / Përmes aderimit të Iranit në SCO, Rusia do ta realizojë ëndrrën e saj për krijimin e një OPEC-u të gazit natyrorë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...