Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama nxjerr shifrat e vendeve të reja të punës: Këtu janë vetëm individët e regjistruar

Kryeministri Edi Rama ka publikuar shifrat e vendeve të reja të punës të hapura në 6 vitet e qeverisjes së socialistëve e cila shkon në 132 mijë. Kreu i qeverisë i referohet regjistrit të Tatimeve të Republikës së Shqipërisë. Rama thotë se kjo shifër përllogarit vetëm individët e regjistruar dhe të mbuluar me sigurime shoqërore.

“Mirëmëngjes dhe me këtë tjetër të dhënë nga regjistri i Tatimeve të Republikës së Shqipërisë, ku pasqyrohet numri i përgjithshëm i të punësuarve në Biznesin e Madh në fund të vitit 2019, mbi bazën e emrit e mbiemrit të çdo punonjësi të regjistruar dhe të mbuluar me sigurime shoqërore e shëndetësore (pra, pa bërë këtu asnjë llogari me hamendje të punonjësve të padeklaruar), ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama./mv. abcnews.al

https://www.facebook.com/edirama.al/posts/10158185298246523

Postime të ngjashme

Presidenti Meta në Ditën Botërore të Dhuruesve Vullnetarë të Gjakut: Ju ftoj të gjithëve të mposhtim frikën apo indiferencën dhe të ndërtojmë solidaritetin

Bekim Laçi

Covid-19, mbërrijnë 20 mijë doza AstraZeneca, të dhuruara nga Greqia

Bekim Laçi

Balla: Koha kur politika kishte kompetenca në emërimet në drejtësi ka përfunduar

Bekim Laçi

Komisioni Zgjedhor i PD shpall zyrtarisht rezultatet: Lulzim Basha fitues, ja si u ndanë votat mes 4 kandidatëve

Bekim Laçi

Protesta e maturantëve në Fier, drejtoresha e Arsimit iu bën moral: Këto janë brezat që ne po edukojmë?

Bekim Laçi

Pas Greqisë dhe Italia i mbyll ‘dyert’ shqiptarëve, shtyhen kufizimet deri më 30 Korrik

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...