Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama nxjerr videon: Ja si do të jetë godina e re e maternitetit “Mbretëresha Geraldinë”

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e kësaj të marte e ka nisur me një video nga materniteti i vjetër i Tiranës, që u dëmtua nga tërmeti i 26 nëntorit 2019.

Rama ka treguar se si do të jetë godina e re e ‘Mbretëreshës Geraldinë’.

Kryeministri, në profilin e tij në Facebook ka publikuar pamje nga punimet në këtë institucion, ku tregon se si do të duket ajo pas rikonstruksionit.

Sipas Ramës, janë ndërtuar nga themelet edhe 3 maternitete të tjera në vend.

“MIRËMËNGJES, dhe me fillimin e investimit të shumëpritur për zgjerimin dhe rindërtimin e plotë të maternitetit të vjetër të Tiranës pas dëmtimeve nga tërmeti, teksa janë duke u ndërtuar nga themelet edhe 3 maternitete të tjera në vend, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri Rama.

Postime të ngjashme

REL: Nga Kovaks për Maqedoninë e Veriut, BeH-në dhe Kosovën nga 100.620 doza të vaksinës Fajzer

R Zh

Shpërndahen vaksinat e reja/ Në disa qytete pati mungesa. Shkak bllokimi i Rinasit për 48 orë

S.B.

“Cënim skandaloz, krijon terren për …”, Presidenca letër SPAK: Të hetohet mbi keqpërdorimin e të dhënave personale dhe të bazës së të dhënave shtetërore nga PS

S.B.

Rama thirrje emigrantëve: Kush investon në agro-turizëm, i japim grant 5 mijë euro

S.B.

Rinis procesi i vaksinimit në Lezhë

S.B.

Nxjerrja e të dhënave të votuesve nga e-Albania, SPAK nis verifikimet

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...