Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama: Paga e bluzave të bardha do të rritet 40%, për mësuesit 15%

Kryeministri Edi Rama gjatë një konference për shtyp që po mbahet ditën e sotme tha se paga e mësuesve do të rritet 40%, ndërsa për mësuesit 15%.

Ai ka theksuar se duhet t’u japim një mbështetje shumë të madhe atyre që po rrezikojnë jetën në këtë kohë shumë të vështirë.

“Kemi detyrimin që t’ju japim dot një mbështetje të fortë për të shpërblyer mundin, angazhimin me dy kategori,fëmijët dhe ata që kanë nevojë për shërbim shëndetësor. paga për bluzat e bardha do të rritet 40%, më e madhja deri tani, paga për arsimtarët 15%”, tha Rama.

Postime të ngjashme

Makina përplas motorin dhe ‘zhduket

T E

Tragjedi në Itali, 18 vjeçari shqiptar humb jetën duke ngjitur malin

T E

Paloka: PD do ta fusë Shqipërinë në shtegun e duhur të zhvillimit

T E

“Mjekët s’më dhanë shpresa”, e reja historinë: Babi përgatiti shtëpinë

T E

Moti i mirë rikthen trafikun në Durrës, makina nga Tirana e Kosova për fundjavë në plazh

T E

Humbje e madhe për Valentina Leskajn, bashkëshorti i ish-deputetes humb betejën me Covid-19

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...