Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama poston shifrat: Është rritur me 749% mbështetja për bletarinë

Zhurnal Ads

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në profilin e tij në Facebook shifrat se si ka ndryshuar mbështetja për bletarinë.

Sipas shifrave të publikuara nga Rama në vitin 2013 kishte 275 përfitues dhe në vitin 2020 kishte 1458 përfitues. Ndërkohë që fondi në 2019 ishte 19.2 milionë, ndërsa në 2020 shifra e dhënë 163 milionë lekë e cila përkthehet në 749% vlerë me të lartë sesa në 2013./TCH

https://www.facebook.com/edirama.al/posts/10158275183391523

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Pamjet e frikshme! Lezhë, shembet ura në fshatin Kalivaç

T E

Kodrat e Tragjasit në flakë, zjarrfikësja nuk ndërhyn dot

admin

Kthehen kufizimet për tri javë në Shqipëri, nga e mërkura ndalohen lëvizjet nga ora 22:00 deri 06:00

S.B.

“Kam vajzën sëmurë, me lejoni…”/ Gjyqtarja Margjeka që u arrestua për korrupsion kërkon leje nga SPAK të vizitojë fëmijët

admin

Podgorica: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese tregon se Kosova ka standarde demokratike të përparuara

B M

“E hëngri” ariu, 47-vjeçari me aftësi ndryshe jeton mes varfërisë ekstreme

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...