Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama poston videon e projektit: Ja si do transformohet Durrësi, do jetë një nga destinacionet kryesore të plazhit në botë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet e tij sociale, projektin për qytetin e Durrësit.

Krahas pamjeve të shëtitores së re, me qëllimin për t’u bërë një nga destinacionet kryesore të plazhit në botë, Rama shkruan se mandati i tretë i tij, do të jetë për të mos lënë në mes asnjë nga planet që janë nisur.

“Mirëmëngjesi. Dhe me këtë shembull të thjeshtë, të një investimi fantastik e të shumëpritur si ky, që na janë dashur disa vjet ta afrojmë kaq pranë, i cili tregon fare qartë edhe pse mandati i tretë nuk është për mua, po është për ju, për Durrësin, për të gjithë ne dhe për mbarë Shqipërinë, duke na dhënë mundësinë të mos lemë në mes asnjë nga betejat për të ardhmen, ju uroj një fundjavë të qetë”, shkruan kryeministri Rama.

Postime të ngjashme

Raporti i OSBE/ODIHR, Basha: Të ndëshkohen autorët e masakrës zgjedhore

D V

Raporti i OSBE për zgjedhjet në Shqipëri, vjen reagimi i parë nga SHBA

D V

Rama takohet me Zaev, ja axhenda e Forumit Ekonomik për Bashkëpunimin Rajonal

D V

Pipero, thirrje për t’u vaksinuar: Varianti “Delta” është shumë i transmetueshëm!

D V

Nesër minishengenit do t’iu ndryshohet emri, Rama nuk e komenton kryeministrin Kurti për mospjesmarrje

D V

Shënohet viktima e parë nga COVID-19 në Shqipëri pas një muaji

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...