Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama poston videon nga kantieri i kompleksit të ri në Laç: 13 pallate, qendër tregtare e parqe komunitare

Puna për rindërtimin e banesave dhe pallateve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit po vijon me ritme të shpejta dhe qyteti i Laçit do të ketë padyshim një pamje krejtësisht tjetër pas përfundimit të projekteve.

Kryeministri Edi Rama ka postuar sot një video nga kantieri i kompleksit të ri në Laç, ku do të jenë 13 pallate, 524 apartamente, qendër tregtare e parqe kombëtare.

“Mirëmëngjes nga kantieri i kompleksit të ri në Laç, me 13 pallate, 524 apartamente, 37 njësi shërbimi, 375 vendparkime, qendër tregtare, njësi shërbimi e parqe komunitare”, shkruan Rama.

Postime të ngjashme

Gripi i shpendëve, ndalohet tregtimi në rrugë

Bekim Laçi

Sistem modern për analizat: 3 mln euro për sigurinë dhe shpejtësinë e shërbimit në QSUT

Bekim Laçi

Kryebashkiaku drejt shkarkimit/ Qerim Ismailaj i Mallakastrës rezultoi i dënuar në Greqi. Nuk e deklaroi

Bekim Laçi

Analizë/ “Bashkë pa kufi” – Sa janë realizuar 83 marrëveshjet Kosovë-Shqipëri ?

Zekirija Haxhiu

Në Shqipëri hapen qendra shëndetësore për turistë, me teste të shpejta për Covid-19

Bekim Laçi

Provimi i fundit! Sot 34 mijë maturantë do të testohen në lëndët me zgjedhje

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...