Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama pritet me ceremoni në muzeun Ataturk

Ditën e dytë të vizitës zyrtare në Turqi, kryeministri shqiptar, Edi Rama, e ka nisur në Muzeun Ataturk, në Ankara. Ashtu si ditën e djeshme, në pritjen zyrtare nga Presidenti Recep Tayip Erdogan, edhe ceremonia e pritjes në Muzeun Ataturk ka qenë e mirëpërgatitur dhe tejet solemnte.

I ndjekur nga kabineti i tij qeveritar, Rama ka përshkruar gjithë rrugën e muzeut, duke u futur brenda dhe vendosur një kurorë me lule te figura e Qemal Ataturkut.

Kreu u qeverisë shqiptare ka qëndruar për pak sekonda i heshtur dhe me kokën ulur përpara figurës së tij dhe më pas është larguar nga muzeu, për të vijuar me takimet e dytës së ditë të vizitës.

Postime të ngjashme

Paloka: PD do ta fusë Shqipërinë në shtegun e duhur të zhvillimit

T E

“Mjekët s’më dhanë shpresa”, e reja historinë: Babi përgatiti shtëpinë

T E

Moti i mirë rikthen trafikun në Durrës, makina nga Tirana e Kosova për fundjavë në plazh

T E

Humbje e madhe për Valentina Leskajn, bashkëshorti i ish-deputetes humb betejën me Covid-19

T E

Aksident i rëndë në afërsi të Durrësit, plagosen 3 adoleshentë dhe shoferi

T E

Si shpërndahen mandatet me opozitën e ndarë?

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...