Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama: PS nuk do të mbrojë askënd nëse drejtësia kërkon llogari nga ai

Kryeministri i Shqipërisë dhe lideri i Partisë Socialiste, Edi Rama është zotuar sërish në kuvendin e këtij subjekti politik se flamuri i Partisë Socialiste nuk do bëhet mbulesë për asnjë ministër, drejtor apo shef nëse drejtësia do të krijojë llogaridhënie prej tyre. Ai theksoi më tutje se e vetmja gjë që do jetë përgjegjësi e PS, do jetë qëndrimi i saj pasi të flasë drejtësia dhe shtoi se reforma në drejtësi është vija e kuqe me të gjithë kundërshtarët e saj. “Ti japim shtetit një shtat të atillë që të ecim para , flamuri i PS nuk mund dhe nuk do bëhet mbulesë për asnjë ministër drejtor, shef nëse drejtësia e re do krijojë hesap prej tij.E kemi parë që na është dash të ndeshemi me këtë sfidë . Partia nuk mban përgjegjësi për askënd që shkel në dërrasë të kalbur, por mban përgjegjësi për atë se si do reagoj për atë që shpallet i kërkuar nga drejtësia, se PS është prijësi për luftën e barabartë para ligjit, reforma në drejtësi , Është një vijë e kuqe mes nesh dhe armiqve të saj, vijë mes PS dhe këdo brenda nesh që hyn në gjynah me ne dhe popullin”, theksoi mes tjerash Kryeministri i Shqipërisë dhe lideri i Partisë Socialiste, Edi Rama.

Postime të ngjashme

Këshilltari gjerman i Bashës i shkruan ambasadores Yuri Kim: Berisha ka bërë shumë për perëndimin dhe Shqipërinë, ai është një njeri i SHBA dhe BE dhe s’ka lidhje me krimin

D V

Shqipëri, temperaturat gjatë ditëve të ardhshme pritet të shkojnë deri në 43°C

D V

Ministria e Shëndetësisë konfirmon mbërritjen e variantit “delta” të COVID në Shqipëri

D V

Situata e Covid 19 në vendin tonë; Rastet e reja në 24 orët e fundit

D V

Varianti “Delta” hyn në Shqipëri, reagon Manastirliu: Vaksinimi, arma më e fuqishme

D V

Rama pas aksidentit në Kroaci: Fatkeqësi pikëlluese për humbjen e vëllezërve dhe motrave nga Kosova

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...