Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama publikon video nga Puka: Për ata që më kanë thënë se s’kam bërë asgjë për veriun

Kryeministri Edi Rama është përballur shpesh me kritika se nuk ka investuar në veri. Gjithashtu kritika ndaj kreut të qeverisë ka patur edhe për ministrat e kabinetit të tij, ku përfaqësimi ver-jug është në disbalancë.

Ditën e sotme, Rama ka zgjedhur një video pikërisht nga Puka për t’u përgjigjur kritikve.

“Unë nuk ju premtoj që pas 4 vjetësh Puka do të bëhet si New York, por ju siguroj që pas 4 vjetësh 2 liqenet e mrekullueshëm nuk do të jetë gropa të ujërave të zeza”, ishte ky premtimi i bërë i kryeministri Edi Rama, të cilin e ka mbajtur.

Rama ka zgjedhur që qytetin e rilindur, siç e quan ai, ta publikojnë në video si një përgjigje për skeptikët.

“Mirëmëngjes dhe me këtë kartolinë nga Puka për të gjithë ata që më shkruajnë s’ke bërë asgjë në Veri, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Postime të ngjashme

Tërmet i fortë në Shqipëri

D V

Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, rriten rastet e reja në 24 orët e fundit

D V

Stërvitja e Forcave të Armatosura, ambasada amerikane: Vazhdojmë të qëndrojmë krah për krah

D V

BE rrëzon Bashën, përshëndet raportin e OSBE për 25 prillin: Zgjedhjet ishin të organizuara mirë, palët dialog për rekomandimet

D V

Shërbime të reja në Spitalin Memorial Fier/ Instalohet një pajisje e teknologjisë së lartë

D V

Grusht me truprojat në Sarandë, arrestohet një person, nën hetim turistët nga Anglia e Kosova

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...