Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama publikon videon nga kantieri në Fushë-Krujë: Hap pas hapi po merr formën e një zone cilësore rezidenciale për familjet e prekura nga tërmeti

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar një video nga kantieri në Fushë-Krujë. Rama thotë se lagjia e re po merr hap pas hapi formën e një zone cilësore rezidenciale.

Në to do të strehohen familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit 2019, teksa tashmë më shumë se 1  vit nga ajo ditë tragjike lagjia e rindërtimit në Fushë-Krujë s’ka përfunduar ende.

STATUSI NGA EDI RAMA

MIRËMËNGJES

dhe me lagjen e re të Rilindjes së Fushë-Krujës, që pas tragjedisë së një viti më parë, po merr hap pas hapi formën e një zone cilësore rezidenciale për familjet e prekura nga tërmeti, ju uroj një ditë të mbar

Postime të ngjashme

Kryeprokurori Çela: Situata në disa prokurori të vendit është e rënduar, stoku i dosjeve mund të bëhet i papërballueshëm

D V

Asnjë humbje jete dhe 31 raste të reja me coronavirus në 24 orët e fundit në Shqipëri

D V

Jorida Tabaku: Shqipëria me koncesion, qeveria jep me PPP edhe strehimin social

N E

Reforma në drejtësi ende e pa përfunduar/ Qindra prokurorë dhe gjyqtarë nuk kanë kaluar procesin e vettingut

N E

Ministria e Arsimit mesazh në celularin e mësuesve: Në shtator duhet të jeni të gjithë të vaksinuar

N E

SHBA dhe BE: Të goditen “të pandëshkueshmit”

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...