Rama takon drejtorin ekzekutiv të Pfizer: Na hapi dyert një vit më parë duke na mundësuar nisjen e vaksinimit përpara të tjerëve

Kryeministri Edi Rama ka takuar ditën e sotme drejtorin ekzekutiv të Pfizer, Dr.Albert Bourla në zyrat qendrore të kompanisë në Nju Jork. Rama tha se ai i hapi dyert një vit më parë Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor duke mundësuar nisjen e vaksinimit për të luftuar me Armikun e Padukshëm

“Në zyrat qendrore të kompanisë Pfizer në Nju Jork, me drejtorin ekzekutiv Dr.Albert Bourla, i cili na hapi dyert një vit më parë duke na mundësuar nisjen e vaksinimit përpara të tjerëve në rajon dhe duke na e lehtësuar ndjeshëm luftën me Armikun e Padukshëm”, shkruan Rama.

Related posts

Kalaja e Beratit gjallërohet nga turistët vendas e të huaj/ Mbi 20 mijë në janar-qershor

D V

Miratohet vendimi: Afganët do të strehohen për 1 vit në Shqipëri

Redaksia

Kryeparlamemtarja Nikolla pret Ambasadorin e Gjermanisë Zingraf: Mirënjohje për mbështetjen e reformës në drejtësi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More