Rama takon gazetaren e BBC: Nder të punosh me Yalda Hakim

Kryeministri Edi Rama këtë të dielë është takuar me gazetaren e BBC Yalda Hakim, e cila u bë e njohur për ndihmën që u dha vajzave afgane për ti shpëtuar nga talibanët.

 

Kreu i qeverisë përmes një postimi në rrjetin social Tëitter shkruan se është një nder të punosh me njerëz të tillë që ndihmojnë për të nxjerrë nga ferri fëmijët, gratë dhe burrat afganë dhe për ti berë të ndihen si në shtëpinë e tyre në Shqipëri.

“Një nder të punosh krah për krah Yalda Hakim dhe njerëz të tjerë të mëdhenj për të nxjerrë nga ferri fëmijë, gra dhe burra dhe për t’i bërë ata të ndihen si në shtëpi në Shqipëri. Pasi t’i strehojmë ata duhet t’u ofrojmë atyre një jetë të re. Për ata, për ne, për fëmijët tanë”, shkruan Rama.

Gazetarja dhe prezantuesja e njohur e BBC World Neës, Yalda Hakim, nxorri nga Afganistani i pushtuar nga kaosi disa javë më parë, 59 studentë nga American University of Kabul, bashkë me disa gazetarë, komedianë dhe prezantues radiofonik.

Fondacioni që ajo drejton “The Yalda Hakim Foundation” është dhe fondacioni që bëri të mundur shpëtimin e 59 studentëve nga American University of Kabul.

Related posts

Ambasada amerikane në Tiranë i bën thirrje Rusisë: Lirojeni menjëherë Alexei Navalnyn

Redaksia

SPAK merr në pyetje Petro Koçin, i kërkon emrat e të dyshuarve me tenderë në Fier

D V

Parlamenti voton kreun e AMA/ Armela Krasniqi u zgjodh me 83 vota. BE kërkoi shtyrjen për në shtator

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More