Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama takon Kurtin në Tiranë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është duke zhvilluar një takim me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Takimi po zhvillohet me dyer të mbyllura.

Më herët, fituesi i zgjedhjeve parlamentare të 14 shkurtit në Kosovë, prezantoi kandidatët për deputetë të Vetëvendosjes, për zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri.

Të martën, Kurti ishte për vizitë në Lezhë, në përvjetorin e Besëlidhjes së Lezhës, nga ku u shpreh se bashkimi kombëtar është i pamundur, ngaqë nuk e lejon Kushtetuta e Kosovës. /AP/

Postime të ngjashme

Manastirliu: Nis vaksinimi i dializantëve dhe grupeve më të rrezikuara

S.B.

Balla me të rinjtë në Librazhd: Puna sapo ka filluar, ky është vetëm fillimi

S.B.

Floriana Garo: Më 25 prill, Shqipëria do të zgjedhë Lulzim Bashën

S.B.

Basha uron myslimanët: Me mbylljen e muajit të Ramazanit të marrin fund dhe vuajtjet e shqiptarëve

S.B.

“Qetësi”/ Rama ndërpret fjalën në respekt të lutjes. Zbulon çfarë i ndodhi në Tiranë pasi vizitoi xhaminë e Et’hem Beut

S.B.

Basha nënshkruan marrëveshjen e bashkëpunimit me shoqatat e personave me aftësi të kufizuar: I rikthejmë fytyrën njerëzore politikës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...