Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama “thumbon” BE-në me librin “Duke pritur Godonë”: Kjo vepër më vjen ndërmend, kur ndjek deklaratat për integrimin e Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama, me anë të një statusi në “Twitter” ka publikuar librin e Samuel Beket, “Duke pritur Godonë”.

Rama, publikon librin, duke u shprehur se shpesh herë i kujtohet kjo vepër, kur ka deklarata nga BE për integrimin europian të Shqipërisë dhe të Maqedonisë së Veriut.

“Pse mendoj kaq shpesh në ditët e sotme për kryeveprën e Samuel Beckett ndërsa ndjek deklaratat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut?

(Çdo ngjashmëri me ngjarje apo persona të vërtetë, të gjallë apo të vdekur, është sigurisht e rastësishme) E ardhmja e Europës”, shkruan Rama.

Postime të ngjashme

Tetë vatra zjarri në Shqipëri, rëndohet situata

D V

Situata e zjarreve në vend, zv.ministrja e Mbrojtjes nga Ksamili: Para përgjegjësisë penale të gjithë ata që dëmtojnë natyrën

D V

Vendi në “pushtetin” e zjarreve, Peleshi: Aktualisht 8 vatra aktive, situata më kritike në Karaburun e Përmet

D V

Rama në Liban për riatdhesimin e 19 shqiptarëve

D V

“S’dua të rri më këtu, dua të shkoj në shtëpi”, flet mes lotësh vogëlushja shqiptare në kampin e ISIS-it në Siri

D V

45 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...