Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama thumbon opozitën: Nuk jam i sigurt se ky agresion është diçka e mirë

Me fjalët e shkrimtarit Ismail Kadare, kreu i qeverisë Edi Rama ka zgjedhur të thumbojë opozitën për akuzat në kohë pandemia.

Ai ka postuar një foto të Kadaresë duke shkëputur një citim të shkurtër të tij.

“Nuk jam i sigurt se ky agresion audiovizual është diçka e mirë”, thuhet në mesazhin e Kadaresë të shpërndarë nga kryeministri Edi Rama.

Prej ditësh opozita dhe qeveria janë përfshirë në disa replika ku kryedemokrati Lulzim Basha e akuzon për fshehje të numrit të viktimave, ndërkohë që kryeministri Edi Rama i cilëson deklarata të ulëta që përhapin panik.

Postime të ngjashme

850 mijë! Rama bën bilancin e të vaksinuarve në vendin tonë

Dafina Vidishiqi

SHBA dhuron 1 milionë dollarë pajisje mjekësore për Shqipërinë

Dafina Vidishiqi

Asnjë viktimë nga COVID-19 në Shqipëri, vetëm 7 raste të reja

Dafina Vidishiqi

Tre variantet e vendimit për Metën, Kushtetuesja mund t’i drejtohet edhe komisionit të Venecias

Dafina Vidishiqi

Rama takon Sarkozyn në Paris: Privilegj të këshillohem me të për sfidat e Shqipërisë

Dafina Vidishiqi

Meta dhe Rama e përshëndetën vendimin e Holandës për hapje të negociatavе të Shqipërisë me BE-në

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...