Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama uron Krishtlindjen: Zoti bekoftë gjithë shqiptarët

Një urim të veçantë zgjodhi sot Kryeministri Edi Rama për festën e Krishtlindjes. Kreu i qeverisë publikoi një fotografi duke i dhuruar çelësat e shtëpisë një familje,shtëpia e së cilës u dëmtua nga tërmeti. “Mirëmëngjes dhe Zoti bekoftë gjithë shqiptarët”, – uron Kryeministri Edi Rama.

Në të 11 bashkitë e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit, dita-ditës banorët po kthehen në shtëpitë e tyre të rindërtuara, për të kaluar festat e fundivitit në shtëpitë e reja. Shtëpitë e rindërtuara janë më të bukura, më të forta e më të mëdha se ato që banorët humbën nga tërmeti. Besimtarë katolikë dhe ortodoksë në mbarë botën festojnë sot Krishtlindjen, lindjen e Jezu Krishtit.

Postime të ngjashme

Ministria e Shëndetësisë: 21 humbje jete dhe 851 raste të reja

T E

Rrëfehet 28-vjeçarja: U punësova në Tiranë në qendër masazhi, më shfrytëzuan për prostitutë

T E

Rama takon Kurtin në Tiranë

S.B.

SHBA, raport kritik për Shqipërinë/ Krimi i organizuar pastron para në Shqipëri dhe kontribuon në korrupsion

S.B.

Pakt PD-PS pas 25 prillit?! Basha jep përgjigjen e prerë: Ne do t’i fitojmë zgjedhjet dhe do e largojmë këtë qeveri të keqe!

S.B.

Aeroporti i Kukësit, bëhet fluturimi i parë provë për të testuar uljen e avionëve (VIDEO)

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...