Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama vizitë zyrtare në Greqi në 15 dhe 16 shtator/ Ja axhenda e diskutimeve

Zhurnal Ads

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Greqi në datat 15 dhe 16 shtator. Kjo vizitë është në kuadër të punës si kryetar i Presidencëssë OSBE-së ku pritet që të takohet me autoritetet më të larta shtetërore atje.

Siç raportohet në mediat greke, Rama do të marrë pjesë në një konferencë me temë “Evropa: Përforcimi i kohezionit në kohë të trazuara” ku do të diskutohet për menaxhimin e krizës së koronaviorusit.

Në këtë tryezë do të diskutohet edhe për krizën në Mesdheun lindor, imigracionin, politikën e jashtme dhe sfidat e mbrojtjes, sipërmarrjen, investimet dhe tregun e energjisë.

Mes shumë të ftuarve në këtë takim do të jetë kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, ai i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, ish-kryeministri grek Aleksis Tsipras dhe shumë personalitete të tjerë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Krujë/ Arrestohet 54-vjeçari, sekuestrohen armë zjarri dhe municion luftarak

S.B.

Çmendet media e Beogradit: “Serbia do të përpi Kosovën dhe Shqipërinë”

admin

Emërimi që alarmoi PD-në dhe si falsifikuan me shpejtësi Basha me Bardhin, një “përjashtim”

S.B.

Turisti merr makinë me qira në Rinas, i digjet rrugës për në Pukë

S.B.

Paloka: Vetëm një monstër si Rama e konsideron fatkeqësinë e tërmetit mundësi të re

S.B.

Draft-raporti për Shqipërinë/ Eurdeputetja tregon çështjen që mund të ndezë konflikte në rajon

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...