Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Ramadan Idrizi: Zgjedhjet e reja në Kosovë, do të janë në favor të Serbisë

Prishtinë, 3 mars, Zhurnal.mk – Sipas zhvillimeve politike në Kosovë, për përzgjedhjen e kreytares së shtetit, Vjosa Osmanit, e cila u propozua nga Lëvizja Vetvendojsa, e Albin kuritit, që sipas Kurtit, nëse nuk do arrihet kjo marrëveshje dhe përzgjedhja e Vjosa Osmanit për presidente, Kosova mund të shkoj sërish në zgjedhje, e kjo sipas Ramadan Idrizit, ky vendim do të jetë në dëm të shteti, dhe në favor të Sërbis, përcjell Zhurnal.mk

Sipas tij, “Populli i Kosovës don qetësi dhe punë për një të ardhme më të mirë. Unë shpresoj që në çfarë do zgjedhje tjera ata duhet të ndeshkojnë partitë të cilat nuk kontribojnë për formimin e institucioneve të shtetit.”, thot Idrizi.

Idrizi është i mendimit se Kosova nuk e ka luksin sërish në zgjedhje të reja. Madje dëshmon se politikbërësit në Kosovë janë gjendje të mbajtë një shtet

“Nuk e ka luksin Kosova që të mbaj zgjedhje çdo vit. Kjo është një lojë e ndyrë që i shkon vetëm në favor Serbisë e cila në çfarë do forme mundohet të i binde e të tregoj se ata Kosovarët nuk janë në gjendje të mbajnë shtet.”, ka shkruar në fejsbuk profilin e tij, afaristi Ramadani Idriz.

Postime të ngjashme

Ben Meir: Kurti të mos e pranojë Asociacionin, i pamohueshëm gjenocidi serb në Kosovë

Lea Muslija

Ministri i Qeverisë për Asociacionin: S’mund ta shkelim Kushtetutën dhe të kemi institucion një etnik

Lea Muslija

Nisma dënohet nga KQZ-ja, mund t’i anulohet pjesëmarrja në zgjedhjet lokale

Lea Muslija

Fundjava në Kosovë me rrebeshe shiu, java e ardhshme me valë të nxehtit afrikan

Dafina Vidishiqi

Gjykimi ndaj Salih Mustafës në Hagë fillon më 15 shtator

Dafina Vidishiqi

Vasfije Krasniqi kërkon solidarizim për ta kundërshtuar dhunën seksuale në luftë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...