Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Ramos, kapiteni spanjoll prek një rekord të madh në ndeshjen me Kosovën

Ndeshja ndaj Kosovës mbrëmë, për Sergio Ramosin ishte e veçantë, pasi ishte paraqitja e 180 e tij.

Të mërkurën mbrëma, Spanja u takua me Kosovën në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Katar 2022”.

Ndeshja u fitua 3-1 nga “Furia e Kuqe”, teksa një rekord u shkrua nga kapiteni i tyre.

Për Ramosin ishte kjo paraqitje e tij e 180-të, duke u bërë kështu futbollisti i dytë në botë me më së shumti paraqitje për shtetin e tij.

Postime të ngjashme

Zyrtare: Simonovski nënshkruan me Dritën

Dafina Vidishiqi

Prishtina akomodohet në Tiranë para ndeshjeve të raundit preliminar në LK

Dafina Vidishiqi

Pa gola pas 45 minutave të para në derbin britanik

Dafina Vidishiqi

Perisic në histori me Kroacinë, bëhet futbollisti i parë që shënon në katër turne të mëdhenj

Dafina Vidishiqi

Shaqiri dhe Origi dy të parët që do të largohen nga Liverpooli

Dafina Vidishiqi

Juventusi të gatshëm të nënshkruajnë me Locatellin, ofrojnë para dhe një futbollist për transferimin e tij

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...