Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Ramos thyen heshtjen: “Të poshtëruar po, të fundosur jo”

Sergio Ramos, kapiteni i Los Blancos, ka reaguar pas eliminimit të Real Madridit nga Liga e Kampionëve.

Reali u mund 2-0 nga Chelsea në sfidën e kthimit, duke i dhënë fund shpresave për një tjetër trofe të Champions League.

Sido që të jetë, Madridi ka mundësi të shpëtojë sezonin duke fituar La Ligën, pasi në Spanjë ende asgjë nuk është vendosur.

“Të poshtëruar po, të fundosur jo. Historia ndërtohet nga fitoret, por Real Madridi gjithmonë është ngritur pas dështimeve. La Liga ende është një mundësi dhe ne do të shkojmë për të”, shkroi ai në Twitter.

Postime të ngjashme

Maqedonia – e para përfaqësuese që eliminohet nga Evropiani

Zekirija Haxhiu

Notat e lojtarëve, Holandë 2-0 Austri: Depay, De Jong e De Ligt më të mirët në fushë

Dafina Vidishiqi

Holanda fiton ndaj Austrisë, kualifikohet tutje dhe eliminon Maqedoninë nga “Euro 2020”

Dafina Vidishiqi

Holanda dyfishon epërsinë, realizon Dumfries

Dafina Vidishiqi

Ai ha gjashtë vakte në ditë dhe pi vetëm ujë – në dietën e CR7 nuk ka vend për pije të gazuara, ushqime të përpunuara, alkool dhe ëmbëlsira

Dafina Vidishiqi

Yarmolenko bën shaka me Ronaldon: Coca-Cola dhe Heineken, ju lutem më kontaktoni

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...