Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Ramosi dhe Vasquezi mund të largohen si lojtarë të lirë

Real Madridi mund të mbetet pa dy prej lojtarëve më të besueshëm, kapitenin Sergio Ramos dhe sulmuesin e krahut, Lucas Vasquez.

Të dy do të jenë lojtarë të lirë në fund të sezonit, pasi u skadon kontrata me klubin nga Madridi.

“Marca” ka shkruar se deri më tash nuk ka ndonjë lëvizje nga drejtuesit e klubit për t’iu ofruar kontrata të reja.

Në fakt, Ramosi dhe Vasquezi më herët kanë refuzuar vazhdimin e kontratave për shkak se nuk kanë qenë të kënaqur me kushtet e ofruara, e ku ka pasur edhe ulje të pagës, siç është thënë shkaku i situatës jo të mirë financiare shkaku i pandemisë.

Postime të ngjashme

Struga shkund Bellasicën, fitorja i dedikohet Ard Kasamit

T E

Chiesa: Juventusi ende beson në Scudetto, do të luftojmë deri në fund

Z H

Kur takohen dy kampionë

T E

Juventusi përgatit ofertën për Manuel Locatellin!

Z H

Pogba mungon edhe ndaj Chelsea-t, por Solskjaer rikuperon tre të tjerë!

Z H

Shqiptari firmos kontratë profesionale me klubin e njohur gjerman

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...