Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Ramsey: Juves i duheshin tri pikët

Aaron Ramsey e ka bërë të qartë se Juventusi kishte nevojë për tri pikët në sfidën e të hënës mbrëma ndaj Crotones.

Uellsiani u rikthye nga lëndimi në fitoren e Bianconerëve (3-0) dhe asistoi në njërin prej golave të Cristiano Ronaldos.

“Ishte një ndeshje shumë e rëndësishme për ne. Kishim nevojë për tri pikët. Duhej të zhvillonim një ndeshje sulmuese, duke krijuar shumë raste dhe ta mbyllnim pa pranuar gol”.

“Kthimi te fitorja ishte i rëndësishëm. Në Ligën e Kampionëve nuk kishim fat me rezultatin, prandaj jemi të gëzuar që e arritëm këtë fitore”.

“Ishte po ashtu me rëndësi (të fitonim) duke i parë rezultatet tjera të fundjavës”, ka deklaruar Ramsey për JTV.

Postime të ngjashme

Lëndohet Ibra, mungon në katër ndeshjet shumë të rëndësishme për Milanin

Z H

Crotone shkarkon trajnerin Stroppa

Z H

Top-23 yjet e futbollit që mbesin pa kontrata në fund të këtij sezoni

Z H

Zyrtarët e Real Madridit festojnë çdo paraqitje të mirë të Gareth Bale te Tottenhami

Z H

Arrestohet ish presidenti i Barcelonës, Bartomeu

Z H

Guardiola konfirmon transferimin e Garcias tek Barça

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...