Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Ramsey kthehet në stërvitje, skuadra e plotë e Juves për ndeshjen ndaj Dynamo Kievit

Zhurnal Ads

Aaron Ramsey është kthyer në stërvitje me Juventusin para ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Dynamo Kievit.

Football Italia njofton se mesfushori uellsian është kthyer në dispozicion të trajnerit Andrea Pirlo, i cili do ta zhvillojë ndeshjen e parë në garën prestigjioze evropiane.

Pas stërvitjeve të të hënës, skuadra është nisur drejt Ukrainës, ku të martën do të ndeshet me klubin nga Kievi.

Në ndërkohë, Alex Sandro vazhdon të mungojë dhe nuk do të jetë në dispozicion të trajnerit për këtë ndeshje.

Juventusi nuk do ta ketë në skuadër superyllin Cristiano Ronaldo, i cili është infektuar me coronavirus.
Skuadra e plotë e Juventusit për ndeshjen ndaj Dynamo Kievit

Portierë: Szczesny, Pinsoglio, Buffon.

Mbrojtës: Chiellini, Danilo, Cuadrado, Bonucci, Demiral, Frabotta.

Mesfushorë: Arthur, Ramsey, Chiesa, Rabiot, Bentancur, Bernardeschi, Portanova, Kulusevski.

Sulmues: Morata, Dybala.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Messi: Ronaldo është në futboll sikur Federer apo LeBron në sportet e tyre

E.E.

Reja: Kemi pak shanse për vendin e dytë, por do të përpiqemi

E.E.

Higuain hesht kritikët duke ia siguruar fitoren Inter Miamit me një supergol nga goditja e dënimit

admin

Conte: Kam qenë pranë të bëhem trajner i Realit

E.E.

Loja e Arsenalit nuk këqyret me sy – thotë legjenda e Manchester Unitedit

E.E.

Kombëtarja e Maqedonisë së Veriut në futboll kualifikohet për herë të parë në Kampionatin Evropian

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...