Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Rangellova dhe dy të tjerë lirohen nga akuza në rastin “Dhuna në Qendër”

Shkup, 24 shtator – Zhurnal.mk – Pak para fjalës përfundimtare, prokurorja Fatime Fetai ka hequr dorë nga akuza kundër tre të akuzuarve në lëndën “Dhuna në Qendër”, informon Zhurnal.

Këshilltarja e atëhershme, Daniella Rangellova, Borçe Bogdanovski dhe Millan Andonovski janë liruar nga akuza.

Të akuzuar tani ngelin vetëm Nikolla Gruevski, Mile Janakieski, Aleksandar Trajkovski dhe disa të tjerë të cilët duhet të përgjigjen për dhunë.

Në seancën e sotme, fjalë përfundimtare do të kenë Prokuroria dhe pastaj të akuzuarit dhe avokatët e tyre.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Vaksina, Sofijanova: Na mbron nga virusi korona

R Zh

Gjorgjia Sajkoski do ta udhëheqë shtabin zgjedhor të VMRO-DPMNE-së në zgjedhjet e ardhshme lokale

R Zh

Komunës së Çairit / Deri më tani janë vaksinuar 91 mësimdhënës/e dhe 58 edukatore

R Zh

Bullgari, konstituimi i kuvendit më 15 prill

R Zh

Zjarrfikësit e Shkupit vaksinohen kundër Covid-19

R Zh

“Drejtësia” s’do marrëveshje me sopotasit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...