Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Rangellova: Mickoski është zgjedhur duke bërë presion ndaj delegatëve

Shkup, 26 shtator – Unë kurrë nuk e kam mbështetur Hristijan Mickoski që të zgjidhet kryetari i VMRO-së, tha ish-kryetarja e Unionit të Grave dhe ish deputetja Daniella Rangelova për “360 Gradë”.

“Nisma që tani kërkon përgjegjësi nga Mickoski është e përbërë nga njerëz që e zgjodhën atë udhëheqës. Ata tani kanë legjitimitetin më të madh për ta kërkuar përgjegjës, sepse ata e zgjodhën atë. Unë nuk e përkraha atë as atëherë, mendova se nuk ishte demokratike të bëheshe presion ndaj delegatëve për të zgjedhur udhëheqës i cili është gjithashtu i vetmi kandidat”, tha Rangellova.

Sipas saj, duhet një revolucion i brendshëm intelektual, sepse, siç thotë ajo, Mickoski nuk është i aftë të udhëheqë një parti, të pavendosurit nuk shohin asgjë ndryshe tek ai, nuk ka pikëpamje të qarta.

Postime të ngjashme

Shabani: Gabimi në mesazh nuk është i MASH-it por operatorëve celularë!

Dafina Vidishiqi

Ahmeti për ditën e çlirimit të Republikës së Kosovës: Shteti i Kosovës po ecë përpara

Dafina Vidishiqi

Rënia e lindjeve, shqetësuese në Kërçovë! Për 5 vite numri është përgjysmuar

Dafina Vidishiqi

Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

Dafina Vidishiqi

Të hënën fillon regjistrimi në shkollat e mesme

R Zh

MASH: Shkollat nuk guxojnë të marrin para për dëftesat, kjo është në kundërshtim me Kushtetutën dhe ligjet

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...