Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Raporti i Dick Marty-t/ Taulant Balla dorëzon në Kuvend kërkesën për ngritjen e Komisionit të Posaçëm

Partia Socialiste ka kërkuar Komision të Posaçëm për raportin e Dick Martyt.

Gazetari Ergys Gjençaj raporton për “Balkanweb” se shefi i Grupit Parlamentar në PS Taulant Balla ka dorëzuar sot në Kuvend kërkesën për të ngritur Komisionin.

Kërkesa për ngritjen e Komisionit u firmos nga ana e 18 deputetëve të parlamentit shqiptar. Ky komision është ngritur për hetimet e Dick Martyt ndaj krimeve të supozuara të ish-luftëtarëve të UÇK-së.

Balla shprehet se Komisioni i Posaçëm ka hartuar një raport përmbledhës. Po ashtu, Balla thekson se ky Komision do të hartojë edhe një raport informues.

Postime të ngjashme

Fotografia e rrallë nga Mësonjëtorja e Parë Shqipe në Korçë

T E

Transportonin 27 emigrantë të paligjshëm dhe nuk iu bindën urdhrit të policisë

T E

Shqipëri, 21 të vdekur e 777 të infektuar

T E

Ethet e listës së PS në zgjedhje/ Tre deputetë deklarojnë tërheqjen, për t’i hapur rrugën më të rinjve

T E

Senatori amerikan nderon imamin shqiptar në Nju Jork

T E

Covid shuan familjen Cara, ndërron jetën babai, nëna dhe djali i vetëm

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...