Kosovë

Raportimet për kthimin e dosjeve të Thaçit dhe të tjerëve Gjykata speciale i quan spekulime

Zhurnal Ads

Prokuroria Speciale në Hagë, ka demantuar raportimet se dosjet nga Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe të tjerëve janë kthyer për prova shtesë, njofton Insajderi.

Zëdhënësi i ZPS-së, Christopher Bennett, në një përgjigjie për Gazetën Online Insajderi, i ka quajtur “spekulime të mediave”, këto raportime.

”Prokuroria e Specializuar nuk komenton spekulime të mediave”, ka thënë Bennett.

Sot është raportuar se Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë ka kthyer për plotësimin e dosjes dhe të provave shtesë “hetimin” ndaj Hashim Thaçit.

Pra, sipas raportimeve Presidenti Thaçi, kreu i PDK-së Kadri Veseli dhe nëntë ish-ushtarë të UÇK-së janë zyrtarisht të akuzuar nga Prokuroria Speciale për krime lufte.

Postime të ngjashme

Profesori amerikan: Specialja, mundësi për të sjellë drejtësi për të gjitha viktimat e luftës në Kosovë

S.B.

Delegacioni i gjerë i Kosovës në Washington e habit ekspertin amerikan

admin

Zaharova: Në agjendën e Këshillit të Sigurimit për muajin tetor do ta vendosim edhe Kosovën

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...