Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Raportohet për 3 viktima dhe 3 të plagosur me armë zjarri në Illinois të SHBA-së

Tre persona mbetën të vrarë dhe tre të tjerë u plagosën pas një sulmi me armë zjarri.

Ngjarja është regjistruar, mbrëmjen e së shtunës në rrugicën bowling në Rockford, Illinoius të SHBA-së.

Shefi i policisë Daniel O’Shea deklaroi se pas njoftimit për të shtëna me armë, policia shkoi menjëherë në vendngjarje, ku edhe u gjetën tre viktima.

Policia e Rockford njoftoi se është ndaluar një person i cili dyshohet se është pjesë e kësaj ngjarje, ndërsa shton se sulmi me armë mund të ketë qenë i rastësishëm, pasi dy nga viktimat ishin adoleshentë.

Postime të ngjashme

Gjermania reagon ndaj kritikave dhe ndryshon radhën e vaksinimit

T E

Islanda përgatitet për një shpërthim të mundshëm pranë Reikjavikut

T E

Navalny lajmërohet nga burgu: Gjithçka në rregull me mua

T E

Armenia përballet me tensione politike dhe plagët e luftës

T E

Dyshime për sulm terrorist në Suedi/ 8 persona të plagosur me thikë

T E

Së paku 33 të vdekur në protestat në Birmani

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...