Kosovë

Raportuesja për Kosovën: Nëse ne në PE do ta kishim fjalën e fundit, Kosova do t’i kishte vizat

Zhurnal Ads

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, i është përgjigjur një postimi në Twitter të bërë nga faqja “Kosdata”, ku thuhet se vetëm kosovarët nuk janë të lirë të lëvizin pa viza në Evropë.

Cramon për këtë shkroi n’ Twitter se Kosova do ta kishte liberalizimin e vizave, nëse Parlamenti Evropian do ta thoshte fjalën e fundit. Por sipas saj, është presidenti i Këshillit Evropian ai që e merr vendimin.

“Njerëz, unë jam e vetëdijshme për këtë fakt. Fatkeqësisht, nuk varet nga unë që të vendos për këtë. Më besoni, nëse ne në Parlamentin Evropian do ta kishim fjalën e fundit, Kosova do t’i kishte të njëjtat mundësi udhëtimi si të gjitha shtetet tjera evropiane, por është presidenti i Këshillit Evropian ai që e merr vendimin”, shkroi Cramon.

Postime të ngjashme

Prokuroria në Hagë: Dëshmitarët u vranë, ish-anëtarë të UÇK-së u frikësuan të dëshmonin

D XH

Instituti i Historisë, i reagon Gjykatës Speciale: Agresori dhe viktima janë vënë padrejtësisht në pozita të barabarta

D XH

Gjendet 26-vjeçarja nga Skenderaj, ishte zhdukur nga 19 tetori

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...