Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Rast social/7 jetimat nga Haraçina bëhen me shtëpi të re

Shkup, 5 shtator – 7 jetimat nga Haraçina e Shkupit, u bënë me shtëpi të re. Në dorëzimin e çelësave të shtëpisë i pranishëm ishte kryetari i shoqatës bamirëse ‘Jetimat e Ballkanit’ Halil Kastrati , donatori i shtëpisë Asim Kabashi “Cima Construction“ si dhe Irfan Buçi, i cili njëherit është edhe iniciator për rastin në fjalë e që ka bërë gjithë organizimin e ndërtimit të shtëpisë deri në fund për këta jetima.

Buçi apeloi banorët e Haraçinës që këtyre 7 jetimave t’ju dalin në ndihmë , pasi janë të mitur dhe jetojnë vetëm me gjyshen e cila është në moshë të shtyrë. Kujtojmë se këta 7 fëmijë mbetën jetima më 29 Prill 2020 , pasi babai masakroi me thikë nënën e tyre në shtëpinë ku banonin.

Postime të ngjashme

Eurodeputetët drejtuar Shkupit dhe Sofies, largohuni nga debatet historike

N E

Analizë – Drejtësia në RMV-të / Funksionarët amnistohen të tjerët dënohen!

R Zh

Mund të vazhdohet ora policore

N E

Spasovski: Hetimi për rastin “Sozia” do të zgjerohet

N E

Vuçiq emëron Nevena Jovanoviq si ambasadore të Serbisë në Maqedoninë e Veriut

N E

Xhaferi: Kuvendi duhet të zhbllokohet pa kushtëzime dhe ultimatume

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...