Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rastet e dyshimta për votim të dyfishtë/ Nënkomisionerja: Shenjat e gishtave janë të operatorëve, por duhet hetim i thelluar

Mbledhja e Komisionit të Ankesave dhe Sanksioneve ka nisur ditën e sotme për të shqyrtuar rastet e dyshimta për votim të dyfishtë në qarkun Gjirokastër.

Nënkomisionerja shtetërore e zgjedhjeve, Lealba Pelingu do t’u përgjigjet pyetjeve të PS për të dhënat e kryqëzuara të pajisjes së identifikimit elektronik i cili ka nxjerrë në qarkun Gjirokastër 74 raste të dyshimta.

Sipas PS, rastet e dyshimta janë shenjat e gishtave të operatorëve për mirëmbajtjen e pajisjes e identifikimit elektronik gjatë ditës së votimit.

Pelingu: Ka dyshime që shenjat e gishtave janë të operatorëve. Kjo mbetet për një hetim të thelluar. Do të duhet të verifikohen materialet filmike dhe KQZ ka detyrimin që të paraqesë këto materiale dhe t bëjë verifikimet për të konkluduar.

Postime të ngjashme

850 mijë! Rama bën bilancin e të vaksinuarve në vendin tonë

Dafina Vidishiqi

SHBA dhuron 1 milionë dollarë pajisje mjekësore për Shqipërinë

Dafina Vidishiqi

Asnjë viktimë nga COVID-19 në Shqipëri, vetëm 7 raste të reja

Dafina Vidishiqi

Tre variantet e vendimit për Metën, Kushtetuesja mund t’i drejtohet edhe komisionit të Venecias

Dafina Vidishiqi

Rama takon Sarkozyn në Paris: Privilegj të këshillohem me të për sfidat e Shqipërisë

Dafina Vidishiqi

Meta dhe Rama e përshëndetën vendimin e Holandës për hapje të negociatavе të Shqipërisë me BE-në

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...