Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rastet me COVID-19/ Gjykata e Elbasanit vijon e mbyllur, pezullohen seancat gjyqësore

Ashtu siç u paralajmërua një ditë më parë, sot Gjykata e Elbasanit është mbyllur, pasi 4 punonjës të saj kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Vendimi për mbylljen përkohësisht të Gjykatës e mori Këshilli gjyqësor në një mbledhje të jashtëzakonshme, që u zhvillua sot në mëngjes.

Në vendimin e Këshillit thuhet se është vendosur reduktimi i veprimtarive gjyqësore për një periudhë të pacaktuar duke gjykuar gjatë kësaj periudhe vetëm çështje të karakterit urgjent.

“Për referim do të klasifikohen të tilla kategoritë e cështjeve të përcaktuara nga akti normativ nr.9 i datës 25.3.2020”, thuhet ndër të tjera në vendim.

Gjykata thotë se për rinisja e plotë të veprimtarisë gjyqësore do të njoftohet në vijim.

Një ditë më parë u njoftua se u infektua me covid  Kryesekretarja, punonjësja e sekretarisë që merret me pritjen e publikut dhe dy sekretare të tjera.

Postime të ngjashme

“Kush ka më shumë mandate…”, Bylykbashi tregon si zgjidhet kryeministri pas 25 Prillit

T E

Tërmeti i fortë në Greqi u ndje edhe në Shqipëri, qytetarët në Elasona dalin të trembur në rrugë e sheshe

T E

Zgjedhjet e 25 prillit/ Celibashi: Pajisja e Identifikimit Elektronik demonstrohet në Kukës, e thjeshtë dhe e sigurt

S.B.

Zgjedhjet e 25 prillit/ Meta: Nuk pretendoj të jemi si Danimarka, por të paktën t’i ngjajmë Kosovës. Kush shet votën…

S.B.

Rama ironizon opozitën: Koalicion tragji-komik! Vetë Halim Kosova e tha se ku janë ata në këtë luftë…

S.B.

“Të mbrojmë votën” – Meta: Nëse do funksiononte SPAK, s’do merrja iniciativa

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...