Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Rasti “Mafia”, VMRO: Spasovski i fotografuar me të burgosurit

Shkup, 10 prill, Zhurnal.mk – Afera “Mafija” tregon përfshirje të thellë të kreut shtetëror në krim, vlerësojnë nga opozitarja VMRO-DPMNE. Sipas VMRO-së, përderisa rrjeti i Sedat Peker po arrestohet në Turqi, në Maqedoni policia e Spasovskit e mbron atë. Edhe ato shërbyes shtetërorë të cilët u burgosën për falsifikim të dokumenteve, sipas VMRO-së, janë njerëz të afërt të Spasovskit, gjë që vërteton përfshirjen e tij në këtë rast.

“Ata shërbyes të cilët janë burgosur i shohim në shoqëri të Oliver Spasovskit. Sipas buletinit të MPB-së, e burgosur për këtë rast është një grua e punësuar në shërbimin për përpunimin e pasaportave me iniciale N.Z. PIkërisht këtë person e shohim në atmosferë familjare me të parin e aferës “Mafia”, Oliver Spasovski, që qartë shihet në këtë fotografi” – tha Gjorgjija Sajkovski nga VMRO-DPMNE.

Postime të ngjashme

Ka filluar regjistrimi i nxënësve në klasën e parë për vitin e ardhshëm shkollor në “Jahja Kemal”

R Zh

Najçevska: BE të zgjidhë problemin midis Bullgarisë dhe Maqedonisë

R Zh

Zgjerohet hetimi për Rashkovskin

R Zh

Zgjerimi/ Komisioneri Varhelyi: Ecim përpara me Shqipërinë, e veçojmë nga Maqedonia e Veriut

R Zh

UT dhe Universiteti Iowa nga SHBA-ja nënshkruan memorandum bashkëpunimi

R Zh

Komuna Çair përfundon dezinfektimi i 25 xhamive

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...