Maqedoni TOP LAJM

Rasti “Regjistrimi”: Sot meret në pyetje Ali Ahmeti

Zhurnal Ads

Shkup, 2 tetor -Zhurnal.mk – Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti sot duhet të paraqitet për t’u marrë në pyetje në Prokurorinë Publike për Krim të Organizuar dhe Korrupsion.

Ahmeti duhet të bëjë deklaratë në lidhje me rastin “Regjistrimi”

Hetimi për çështjen “Regjistrimi” u hap nga ish PSP, dhe më pas u mor nga PPTH për Krim të Organizuar dhe Korrupsion.

Rasti ka të bëjë me një regjistrim të dështuar të vitit 2011 të organizuar nga qeveritë e VMRO-DPMNE-së dhe BDI-së. Sipas PSP-së, me ndalimin e regjistrimit të popullsisë, Kryeministri i atëhershëm dhe lideri i VMRO-DPMNE, i cili tani është në arrati, Nikolla Gruevski dhe partneri i tij i koalicionit në qeveri Ali Ahmeti, i shkaktuan dëm Buxhetit në vlerë prej 2.8 milionë euro.

Postime të ngjashme

Ndotja e ajrit, në nivel shqetësues

XH,I

Useini nuk është më këshilltar në Komunën e Ohrit

XH,I

Ali Ahmeti po humb mbështetjen e krahut ushtarak në BDI!

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...