Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Reagimi i ashpër i Amir Rrahmanit pas komenteve nga tifozët kosovarë: Mësohuni ta duani vendin tuaj, pastaj komentoni

Amir Rrahmani ka qenë njëra nga mungesa e mëdha të Kosovës për ndeshjen gjysmëfinale të Divizonit D në Ligën e Kombeve.

Kapiteni i Kosovës mungoi për shkak të karantinimit me skuadrën e Napolit pas rasteve me covid-19.

Për mos ardhjen e tij në grumbullim, pati shumë komente negative nga tifozët e Kosovës dhe për këtë ka shpërthyer në reagimin e tij Amir Rrahmani.

Qendërmbrojtësi prishtinas ka thënë se e gjithë skuadra e Napolit është në karantinë dhe nuk i lejohet të bëjnë as një metër larg hotelit.

“I gjithë ekipi i Napolit është në karantinë dhe jemi të ndaluar të bëjmë një metër larg hotelit. Pas të gjitha përpjekjeve të ambasadës italiane në Kosovë, prapë ishte e pamundur të vija”.

Ai i ka sugjeruar komentuesve që fillimisht të mësohen ta duan vendin e tyre para se të komentojnë nëpër rrjetet sociale.

“Mësohuni ta duani vendin tuaj, pastaj të bëni komente”, ka shkruar Rrahmani.

Rrahmani ka bashkangjitur një foto të disa komenteve ku ai e lojtarët tjerë që munguan janë etiketuar si tradhtarë.

Postime të ngjashme

Goce Sedlloski emërohet trajner i ri i FC Shkupit

Z H

E ardhmja e Mbappe, Pochettino: Do luftoj deri në pikën e fundit për të

Z H

Pique rrezikon të humbasë finalen e Kupës së Mbretit

Z H

Leon Dajaku ia huq keq, thotë se në Kosovë flitet “kosovarçe”

Z H

Solskjaer: Roma klub me histori, mezi po e presim sfidën gjysmëfinale

Z H

Ekipi i NBA-së pranë shitjes për vlerën e 1.5 miliardë dollarëve

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...