Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Reagimi i Muriqit pas debutimit në Ligën e Kampionëve me Lazion

Zhurnal Ads

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, ka debutuar për Lazion në Ligën e Kampionëve, në ndeshjen përballë Borussia Dortmundit.

Ekipi italian e fitoi sfidën e parë në kuadër të Grupit F, edhe atë me rezultat bindës prej 3-1 kundër skuadrës gjermane.

Muriqi, i cili iu bashkua Lazios këtë verë nga Fenerbahce, u inkuadrua në lojë në minutën e 67-të në vend të Joaquin Correas.

“Paraqitje dhe rezultat i shkëlqyer! Përpara Lazio!”, ka shkruar 26-vjeçari në postimin e tij.

Këtij publikimi ia ka bashkëngjitur edhe disa fotografi nga ndeshja kundër skuadrës gjermane.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Pirlo: Dybala kishte temperaturë, presim përgjigjet e tamponëve

Z H

Cuadrado shërohet nga COVID-19

Z H

Bejtullai: Nëse duam fitore ndaj Kosovës, duhet të japim maksimumin

admin

Pjanic thumbon Koemanin: Sinqerisht s’e kuptoj pse nuk luaj më shumë

E.E.

Paga e lartë e Mesut Ozil, presidenti i Fenerbahces kërkon ndihmë nga tifozët

Z H

“Ende nuk me ka bindur Havertz, ai duhet të bëjë më shumë”

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...