Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Reagimi i trajnerit të Dynamos pasi e kuptoi që Messi nuk do të luajë kundër ekipit të tij

Trajneri i Dynamo Kiev, Mircea Lucescu, nuk ndihet veçanërisht i lehtësuar që Lionel Messi nuk do të luajë për Barcelonën kundër skuadrës së tij të martën në Ligën e Kampionëve, duke thënë se pavarësisht mungesës së tij në fushë, Barça mbetet ekip shumë i fortë.

Dynamo e pret Barcelonën sonte në stadiumin NSC Olimpiyskiy, për ndeshjen e xhiros së katërt në Grupin G, raporton Gazeta Express.

Trajneri rumun theksoi para ndeshjes së pa Messin në fushë, Barcelona do të jetë më e fortë në mbrojtje, edhe pse katalonasit luajnë në një nivel tjetër kur argjentinasi starton.

“Barcelona është Barcelonë. Natyrisht se prania e Messit në fushë u jep atyre përparësi në sulm dhe në aspektin e aftësive”, tha Lucescu.

Por mungesa e tij do t’i bëjë ata të luajnë më mirë në mbrojtje. Ne duam të fitojmë nesër. Për ne, fitorja është shumë më rëndësi”, shtoi ai.

Postime të ngjashme

Leicester City dëshiron transferimin e Coutinhos

Dafina Vidishiqi

Notat e lojtarëve: Holanda 3-2 Ukraina

Dafina Vidishiqi

Holanda fiton takimin dramatik ndaj Ukrainës në ‘trilerin’ e pesë golave

Dafina Vidishiqi

‘Shokohet’ Holanda, Yaremchuk barazon rezultatin

Dafina Vidishiqi

Mourinho: Dje Zoti po shikonte futboll

Dafina Vidishiqi

Nuk mund të fshihet më: Situatë e tensionuar mes Mbappes dhe Giroud te Franca para derbit me Gjermaninë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...