Reagojnë Infermierët e Infektives: Të bashkuar do të punojmë, 60 euro nuk ua duam

Një grup i infermierëve të Klinikës Infektive në QKUK kanë reaguar ndaj vendimit të sotëm të Qeverisë për ndarjen e 60 eurove si shtesa për punën e tyre gjatë pandemisë.

 

Infermierët kanë thënë se nuk i duan 60 euro, por  edhe përkundër kësaj ata do të vazhdojnë punën me pacientë.

“Kështu të bashkuar do t’punojm, shtesat 60 euro nuk jau dojm! Mbani për veti, ndoshta ja u shihni hajrin!!!!”, thuhet në reagimin e tyre në Facebook, transmeton Gazeta Shneta.

Kundër vendimit të Qeverisë kanë reaguar edhe Oda e Infermierëve të Kosovës, si dhe Federata e Sindikatave të Shëndetësisë të cilët e kanë quajtur vendim skandaloz dhe ofendues për punëtorët shëndetësorë.

Related posts

Sabit Geci: Hetuesit e EULEX-it ma ofruan çantën me para për të dëshmuar kundër ish-ushtarëve të UÇK-së

D V

Presidentja Osmani takoi ambasadorin e Norvegjisë, Grøndahl – flasin për bashkëpunimin ndërmjet dy shteteve

D V

Krasniqi uron Kurban Bajramin: Begati e mirëqenie për besimtarët

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More