Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Reagon ashpër Meta: Shkatërrimi brutal i 5 qershorit, mur kriminal i ‘Rilindjes’ për integrimin

Ditën e sotme nëpërmjet një statusi në Facebook Presidenti Meta ka reaguar përsëri me tone të ashpra ndaj aktit të “Rilindjes’ për miratimin e Kodit të Ri Zgjedhor pa konsensus.

“Me shkatërrimin e djeshëm brutal të 5 qershorit ‘Rilindja s’ka bërë gjë tjetër veçse ka demaskuar veten si përfaqësuese e pakicës së pakicës” shkruan Presdienti.

Stausi i plotë

”Shkatërrimi brutal i Marrëveshjes së 5 Qershorit ishte vetëdemaskimi i “Rilindjes” si përfaqësuese e pakicës së pakicës apo thjesht oligarkisë dhe bandave.

Populli shqiptar do të jetë në lartësinë që e kërkon ky moment historik për rrëzimin e murit kriminal të “Rilindjes” që është vendosur nga dje në rrugën e integrimit europian.

Ky mur do shembet nga tre milion shqiptarë në 25 Prill, por edhe më parë nëse është e domosdoshme.

Shqipëria e Para!

Shqipëria si gjithë Europa!”- shkruan Meta.

Postime të ngjashme

Rama i kthen përgjigje Bashës: Shqiptarët duan bashkim, pse ti jo?

N E

Balla: “Nga 1 qershori s’do të kemi asnjë lloj kufizimi”

N E

Shqipëria renditet e treta në Europë për pordorimin e kokainës

N E

Olta Xhaçka: Shqipëria mbështet vendimin për tërheqjen e trupave nga Afganistani

N E

KQZ: Rezultati i zgjedhjeve do të shpallet më 26 prill në orën 08:00

N E

Meta vlerëson Kostandin Kristoforidhin me titullin “Nderi i Kombit”: ‘Zgjohuni shqiptarë!”, jehon thirrja e tij dhe e të gjithë etërve të Kombit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...