Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Reagon Hoti pas aksionit të policisë: Fajtorët duhet të marrin dënimin maksimal

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka reaguar në lidhje me arrestimet që janë kryer sot nga Policia e Kosovës, konkretisht nga Departamenti i Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në disa lokacione të vendit dhe në Agjencinë për Zhvillimin e Bujqësisë.

Hoti përmes një statusi në rrjetin social në Facebook ka shkruar se pret hetim të plotë, gjithëpërfshirës dhe të shpejtë ndaj kujtdo që është përfshirë në rastin e subvencioneve bujqësore.

Hoti tha se fajtorët duhet të marrin dënimin maksimal.

“Pres hetim të plotë, gjithëpërfshirës dhe të shpejtë ndaj kujtdo që është i përfshirë në rastin e subvencioneve bujqësore. Fajtoret duhet të marrin dënimin maksimal”, ka thënë Hoti.

Ndërkaq ai tha se personat e arrestuar nuk e meritojnë të jenë në institucionet e vendit.

“Këta njerëz nuk e meritojnë të jenë në institucione”, ka shkruar ndër të tjera kryeministri në detyrë, Hoti.

Postime të ngjashme

BE do të sigurojë vaksina shtesë për Kosovën

N E

Driton Selmanaj : LDK gaboi që e votoi Vjosa Osmanin

N E

SHBA dhe Britania e Madhe: Duhet të rishikohet roli i UNMIK-ut në Kosovë

N E

Donika Gërvalla para Këshillit të Sigurimit: Babain ma ka vrarë regjimi i Beogradit, pavarësia punë e kryer

N E

Osmani falënderon Japoninë për mbështetjen në fushën e shëndetësisë

S.B.

Haxhiu tregon se a do të konfiskohet edhe pasuria e qytetarëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...