Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Reagon Sane pasi u nxor nga loja edhe pse ishte futur në fushë si zëvendësuesraft

Reprezentuesi gjerman ka premtuar se do të kthehet përsëri më i fortë në vitin 2021 pas një paraqitjeje tjetër dëshpëruese në Bundesliga.

Leroy Sane e ka pranuar se nuk ishte në formën e tij më të mirë në ndeshjen e Bayern Munich kundër Bayer Leverkusen në fundjavë, por këmbëngul se ende e ndien besimin e plotë të ekipit dhe trajnerit, raporton Gazeta Express.

Sane u dorëzua në paraqitjen e tij të 16-të për Bayern që prej kur u transferuar në Allianz Arena nga Manchester City për 60 milionë euro.

24-vjeçare hyri në minutën e 32-të pasi Kingsley Coman u detyrua të largohej nga fusha shkaku i lëndimit.

Sidoqoftë, ish-ylli i Cityt nuk ishte në gjendje të ndikonte në lojën e Bayernit në pjesën e dytë dhe Flick përfundimisht vendosi të bënte një ndryshim të dyfishtë në mes të pjesës së dytë.

Flick mbrojti vendimin e tij pas ndeshjes, duke thënë: “Nëse shihni pjesën e dytë, Thomas Muller është i domosdoshëm, Serge Gnabry u përmirësua në pjesën e dytë, kjo është arsyeja pse unë zëvendësova Leroy Sane. Nuk kishte asnjë mundësi tjetër.”

Sane e ka pranuar se ishte i tronditur kur pa numrin e tij në minutën e 68-të, por gjithashtu ka pranuar faktin që performancat e tij të fundit kanë rënë nën standardin e kërkuar.

“Zëvendësimi erdhi si një befasi për mua në fillim, nuk e dija ashtu. Por kjo gjithashtu ndodh një herë”, tha Sane.

“Unë ndiej besimin e plotë të ekipit dhe jam plotësisht i qetë me FC Bayern. Unë jam kritiku im më i madh dhe di të klasifikoj faktin që nuk isha në gjendje të përdorja aftësitë e mia kohët e fundit. Por kjo do të ndryshojë.”

“Unë do të bëj gjithçka mundem për të shlyer besimin e klubit tek unë.”

Bayern tani është në krye të Bundesligës drejt pushimit dimëror, dy pikë larg Leverkusen dhe RB Leipzig, të cilët humbën mundësinë për të kaluar në vendin e dytë pasi barazuan me Kolnin.

Postime të ngjashme

Dihen të gjitha çiftet e 1/8 në Euro 2020, na presin super ndeshje në këtë fazë – dy finale para finales

Dafina Vidishiqi

Notat e lojtarëve: Portugalia 2-2 Franca, shkëlqejnë Ronaldo dhe Benzema – zhgënjen Mbappe

Dafina Vidishiqi

Kampionët luajnë baras – Franca kualifikohet si lider, Portugalia nga vendi i tretë

Dafina Vidishiqi

Gjermania kalon tutje mes frikës dhe vështirësive të mëdha ndaj Hungarisë

Dafina Vidishiqi

Gjermani- Hungari, shënon dy gola brenda një minute – gjermanët rrezikojnë shumë

Dafina Vidishiqi

Gjermania po pëson nga Hungaria pas pjesës së parë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...