Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Reagon Solskjaer pasi Pogba sërish shprehi dëshirën për të luajtur në Madrid

Ole Gunnar Solskjaer është i bindur se Pogba do të qëndrojë në United të paktën edh dy sezone

Sa herë që Paul Pogba përmend Real Madridin, trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, reagon fuqishëm publikisht dhe me plot bindje thotë se ai do të qëndrojë edhe disa vite te “Djajtë e Kuq”.

Ditë më parë, Pogba, ashtu si vitin 2019, publikisht përsëriti dëshiron për ta veshur fanellën e Realit dhe të punojë me Zinedine Zidane.

Por, kjo nuk do të ndodhë, të paktën edhe dy sezone, pasi francezit i skadon kontrata në vitin 2022.

“Paul është lojtari ynë, ai do të qëndrojë këtu edhe për dy vite”, tha Solskjaer.

“Jam i sigurt se Paul është i fokusuar që të bëjë më të mirën për ne dhe të gjithë duam të shohim më të mirën nga Pogba dhe jam i sigurt se për disa vite do ta nxjerrim më të mirën nga ai”.

Postime të ngjashme

Goce Sedlloski emërohet trajner i ri i FC Shkupit

Z H

E ardhmja e Mbappe, Pochettino: Do luftoj deri në pikën e fundit për të

Z H

Pique rrezikon të humbasë finalen e Kupës së Mbretit

Z H

Leon Dajaku ia huq keq, thotë se në Kosovë flitet “kosovarçe”

Z H

Solskjaer: Roma klub me histori, mezi po e presim sfidën gjysmëfinale

Z H

Ekipi i NBA-së pranë shitjes për vlerën e 1.5 miliardë dollarëve

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...