Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Real Madrid në krizë, një tjetër lojtar lëndohet

Los Blancos fituan ndeshjen e tyre ndaj Getafes në kuadër të La Ligas, me rezultat 2-0.

Me golat e shënuar nga Karim Benzema 60′ dhe Ferland Mendy 67′, Real Madrid fitoi tre pikët e plota, shkruan lajmi.net.

Pas ndeshjes, Marcelo iu është nënshtruar disa testeve ku është konkluduar se ai do të humbasë ndeshjen e ardhshme ndaj Valencias më 14 shkurt.

Lista e plotë e lojtarëve të lënduar në kampin e Real Madrid janë këta: Rodrygo Goes, Eden Hazard, Fede Valverde, Sergio Ramos, Lucas Vazquez, Alvaro Odriozola, Eder Militao dhe tani Marcelo.

Postime të ngjashme

Australianet vendosin rekord botëror në not

D V

“A mund të luajmë çdo javë?” – tifozët e Queens Park Rangers tallen me Unitedin

D V

Ronaldo, Dybala, Chiellin e Allegri – Nedved zbulon detajet

D V

Spalletti konfirmon se Koulibaly është në shitje, zbulohet edhe çmimi

D V

Eda Zeqiri garon sot në “Tokyo 2020”, ky është orari

D V

“A mund të luajmë çdo javë?” – tifozët e Queens Park Rangers tallen me Unitedin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...