Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Real Madridi hynë në histori për keq, bëhet skuadra e parë e madhe në La Liga që pranon tri penallti brenda një ndeshje

Real Madridi është bërë skuadra e parë që ka pranuar tri penallti brenda një ndeshje në La Liga.

“Los Blancos” dje u mposhtën në “Mestalla” me rezultat bindës 4 – 1.

Skuadra madrilene pranoi tre gola nga pika e bardhë, të realizuar nga Soler, gjë që shkaktoi të jetë skuadra e parë spanjolle që pëson tre 11-metërsh brenda 90 minutave.

Këtë gjë asnjëherë nuk e kishin bërë dy klubet e tjera të mëdha, si Atletico Madrid dhe Barcelona.

Në ndeshjen e radhës, “Los Blancos” do udhëtojnë në Itali ku do përballen me Interin.

Postime të ngjashme

“Hysaj do të transferohet te një klub që luan në Champions League”

Z H

Tifozët nuk mund të besojnë se si Lacazette nuk arriti të shënonte i vetëm përball portierit

Z H

Xhaka i frustruar: “Largojë atë mu* topi”

Z H

Mahrez: Humba dy vite të karrierës, është dashur të largohem më herët nga Leicester City

Z H

Mercedesi dërgon ultimatum Luis Hamiltonit

Z H

De Gea do të largohet nga Man United

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...