Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Real Madridi i habitur me vendimin e Iscos për t’u larguar

Dëshira e Iscos për t’u larguar nga Real Madridi ka ardhur si befasi, por askush nuk është çuditur më shumë sesa vetë klubi madrilen.

“Ai nuk iu përgjigj telefonit gjithë verën dhe tani…” kanë thënë zyrtarë të klubit, sipas gazetës spanjolle MARA, transmeton Gazeta Express.

E vërteta është se Real Madridi është zënë në befasi nga vendimi i mesfushorit spanjoll për t’u larguar.

Reali mori oferta për lojtarët e vet në verë, disa prej të cilëve u larguan, por të tjerë si Isco iu referuan kontratës kur u pyetën për të ardhmen, duke ngurruar të largoheshin nga Santiago Bernabeu.

Marrëdhëniet e Iscos me trajnerin Zinedine Zidane jo gjithmonë kanë qenë të mira. Trajneri francez ia kishte hapur derën e largimit Iscos më 2016, kur mesfushori madje kishte biseduar me Mauricio Pochettinon për t’iu bashkuar Tottenhamit.

As tani Zidane nuk sheh arsye të fortë për të luftuar për ta mbajtur Iscon.

Siç qëndrojnë gjërat, gjithçka sugjeron se Isco do të largohet në janar, sipas MARCA-s.

Postime të ngjashme

Maqedonia – e para përfaqësuese që eliminohet nga Evropiani

Zekirija Haxhiu

Notat e lojtarëve, Holandë 2-0 Austri: Depay, De Jong e De Ligt më të mirët në fushë

Dafina Vidishiqi

Holanda fiton ndaj Austrisë, kualifikohet tutje dhe eliminon Maqedoninë nga “Euro 2020”

Dafina Vidishiqi

Holanda dyfishon epërsinë, realizon Dumfries

Dafina Vidishiqi

Ai ha gjashtë vakte në ditë dhe pi vetëm ujë – në dietën e CR7 nuk ka vend për pije të gazuara, ushqime të përpunuara, alkool dhe ëmbëlsira

Dafina Vidishiqi

Yarmolenko bën shaka me Ronaldon: Coca-Cola dhe Heineken, ju lutem më kontaktoni

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...