Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Reali humb Mendin deri në fund të sezonit

Real Madrid ka konfirmuar lëndimin e mbrojtësit Ferland Mendi. Francezi ka pësuar sërish lëndim dhe me shumë gjasa ky edicion për të ka marrë fund. Reali përmes një komunikatë ka konfirmuar se ky edicion ka marrë fund për Mendin.

“Në testet e bëra të lojtari ynë Ferlan Mendi, është diagnostikuar me një periostit tibial. Shërimi i tij do vazhdojë të vlerësohet”, shkruhet në komunikatë.

Ndërkohë, mediat spanjolle raportojnë se ky lëndim mund të shkaktojë që Mendi të humbas edhe Evropianin 2020.

Postime të ngjashme

Mancini: Zvicra ekip i fortë, na duhet ndeshje perfektë për ta mposhtur

Dafina Vidishiqi

Pogba shpallet lojtari i ndeshjes, Francë – Gjermani

Dafina Vidishiqi

Franca fiton ‘Klasiken e Evropës’, mposht minimalisht Gjermaninë

Dafina Vidishiqi

Xherdan Shaqiri flet për ndeshjen me Italinë: Nuk kanë pranuar gol në nëntë ndeshje, por edhe në sulm janë të jashtëzakonshëm

Dafina Vidishiqi

Rudiger si Suarez, kafshon Pogban

Dafina Vidishiqi

Pjesa e parë, Francë 1-0 Gjermani: Vendos autogoli i Hummels

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...