Realizohet videotelefonatë nga hapësira

Tre astronautë kineze biseduan me përfaqësues të të rinjve të Rajonit të Posaçëm Administrativ të Hong Kongut, përmes një videotelefonate, të realizuar pasditen e së premtes.

 

Eksploruesit e kozmosit, të stacionit hapësinor Tiangong, iu përgjigjën pyetjeve të të rinjve dhe u treguan atyre se si të realizojnë eksperimentete, të bëjnë ushtrime dhe të pinë ujë në një ambient pa gravitet, citon “Xinhua”.

Nie Haisheng, Liu Boming e Tang Hongbo ndodhen në hapësirë që prej qershorit, kur udhëtuan me anijen kozmike Shenzhou-12.

Related posts

Vaksinat zvogëlojnë rrezikun nga “koronavirusi i gjatë”

D V

SHBA-ja dhe Rusia diskutojnë për programin bërthamor të Iranit

D V

Koreja e Veriut ka mungesë ushqimesh prej 860 mijë tonësh

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com