Realizoi het-trik, mirëpo Haaland dhuroi edhe ‘huqjen’ e mbrëmjes te Norvegjia

Erling Haaland shënoi një hat-trick të martën mbrëma, por gjithashtu dëshmoi se është njeri me huqjen e natës, pasi Norvegjia mundi Gjibraltarin.

 

Shkëlqimi i sulmuesit është përtej çdo ndjenje dyshimi, edhe kur është fjala për gola, ai tenton të shënoj ndaj çdo skuadre.

Këtë javë ai po përpiqet të ndihmojë Norvegjinë të kualifikohet në turneun e tyre të parë ndërkombëtar për meshkuj që nga viti 2000, duke shënuar në barazimin me Holandën, me Virgil van Dijk që u lëndua në një përballjen dhe të ndihma për të fituar ndaj Letonisë.

Të martën ai shënoi një hat-trick në fitoren 5-1 ndaj Gibraltarit, për të qëndruar në nivel me Holandën në grupin e tyre.

Pavarësisht nga hat-tricku, sulmuesi i Borussia Dortmund tregoi se ai mund të huq edhe një mundësi të artë për gol.

https://www.redditmedia.com/r/soccer/comments/pjuzes/erling_braut_haaland_with_miss_of_the_day_for/?ref_source=embed&ref=share&embed=true

Related posts

UEFA-s i bëhet thirrje që të intervenojë nëse Ronaldo i bashkohet Unitedit ose Tottenhamit

Redaksia

Mediat ndërkombëtare raportojnë për triumfin e Distria Krasniqit në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”

D V

Mancini: Jemi gati dhe kam pak dilema për formacionin, shpresoj që De Bruyne dhe Hazard të luajnë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More