Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Realme prezanton modelin e lirë C17 me një bateri të qëndrueshme

Realme ka prezantuar modelin e ri të telefonit të saj – Realme C17 i cili do të jetë në dispozicion në tregun global së shpejti. Realme C17 vjen me një ekran LCD me diagonalen prej 6.5 inç HD + me një shpejtësi rifreskimi prej 90 Hz.

Telefoni i ri ka 4 kamera në pjesën e pasme. Kamera kryesore ka 13 MP (f / 1.8), atë ultra të gjerë me 8MP, makro 2 MP dhe një sensor monokrom me 2 MP.

Shtesë është kamera për selfie me 8 MP. Pajisja vjen me një procesor Qualcomm Snapdragon 460, me 6 GB RAM dhe 128 GB memorie të brendshme.

Pajisja mundësohet nga bateria me 5,000 mAh që mbështet mbushjen me 18W.

Realme C17 do të jetë në dispozicion në ngjyrat Lake Green dhe Blue Navy dhe do të ofrohet në treg nga data 24 shtator dhe do të kushtojë vetëm 160 euro.

Postime të ngjashme

Së shpejti autobusi “dron” që bart deri në 40 persona – fluturimi do të kushtojë sa një biletë treni

Lea Muslija

Së shpejti autobusi “dron” që bart deri në 40 persona – fluturimi do të kushtojë sa një biletë treni

Dafina Vidishiqi

Lojën që askush nuk po e luan në PS5 dhe për këtë do të jetë e disponueshme në PS4

Dafina Vidishiqi

Shkencëtarët zbulojnë ‘alarmin për COVID-19’, pajisja mund të ‘nuhasë’ nëse dikush prezent ka infeksion brenda 15 minutash

Dafina Vidishiqi

Microsoft shpall përsëri Windows 11

Dafina Vidishiqi

Një qen mekanik kushton 2,700 dollarë – por, çfarë mund të bëjë?

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...